Alkohola kalkulators – kā zināt, kad var sēsties pie stūres?

Mūsdienās, atzīmējot svarīgus notikumus, nereti tiek paceltas glāzes ar šampanieti vai citiem alkoholiskiem dzērieniem, un tad svarīgi ar atcerēties, ka alkohola reibumā nedrīkst sēsties pie transportlīdzekļu stūres. Bet kā rīkoties, ja lietots alkohols un vēlies noskaidrot, cikos varēsi vadīt transportlīdzekli, nebaidoties no pārāk liela alkohola līmeņa izelpā? Turpini lasīt rakstu un uzzini, kas ir alkohola kalkulators un kā tas var palīdzēt!

Kas ir alkohola kalkulators?

Pēc būtības alkohola kalkulators ir tas pats, kas promiļu kalkulators. Ar tā palīdzību iespējams noteikt, pēc cik ilga laika, ņemot vērā dažādus parametrus, drīkst sēsties pie automašīnas vai cita transportlīdzekļa stūres. 

Kā noskaidrot rezultātu?

Lai noskaidrotu, kāds ir provizoriskais laiks, kad pēc alkohola lietošanas vadīt mašīnu, internetā pieejamajā alkohola kalkulatorā nepieciešams ierakstīt vairākus parametrus. Šie parametri ir:

 • dzimums;
 • ķermeņa svars;
 • laiks pēc pēdējā lietotā dzēriena;
 • alhokoliskā dzēriena veids;
 • tilpums, cik daudz tika izdzerts.

Lai izmantotu alkohola kalkulatoru, nav jāmaksā, to internetā iespējams darīt ikvienam interesentam. Bet kas jādara, lai noskaidrotu rezultātu? Tas ir pavisam vienkārši! Lasi raksta turpinājumu un uzzini.

Alkohola kalkulatora izmantošana – kas veicams?

Soli pa solim, un arī Tu noskaidrosi, kāds promiļu daudzums pēc aizvadītās dienas ballītes vai šī rīta vīna glāzes ir Tavā organismā. Kas jādara?

 1. Jāapmeklē mājaslapa. Ir vairāki alkohola kalkulatori, kuri pieejami internetā un ar kuru palīdzību noskaidrot rezultātu, viens no tiem pieejams Aprekins.lv mājaslapā. Sākotnēji šī mājaslapa jāatver.
 2. Jāsameklē sadaļa “Alkohola kalkulators”.
 3. Jāievada nepieciešamie parametri, tostarp lietotais dzēriens. Svarīgi atcerēties, ka, piemēram, Aprekins.lv mājaslapā pieejamajā kalkulatorā iespējams atzīmēt vairākus dzērienus, ja tie lietoti, lai precīzāk varētu noteikt promiļu daudzumu.

Bet kas ir promiles un kāds ir to maksimālais daudzums organismā, lai sēstos pie stūres? 

Promile – kas par to jāzina?

Promile pēc savas būtības ir skaitlis, kas izsaka kāda daudzuma vai šķidruma tūkstošo daļu. Alkohola kontekstā tas ir alkohola daudzums asinīs. Piemēram, 0,5 promiles nozīmē, ka 1 litrā organisma šķidruma ir 50 grami alkohola. 

Pat tad, ja izmanto kalkulatoru, lai pārbaudītu savu spēju sēsties pie stūres, jāņem vērā arī tā trūkumi, ko elektroniski veidots kalkulators nevar izmērīt. Kas ir jāņem vērā, izmantojot šāda veida kalkulatoru?

Alkohola kalkulatora izmantošana – ir lietas, kuras jāņem vērā!

Protams, elektronisks mērrīks nevar būt pilnīgi precīzs, ar to jārēķinās katram promiļu kalkulatora izmantotājam. Tam ir viens trūkums – nav iespējams pilnīgi precīzi noteikt promiļu daudzumu. Katrs organisms ir citādāks, tāpēc, lai precīzi veiktu aprēķinus, nepieciešams ņemt vērā specifisku iezīmi – to, cik ātri organisms pārstrādā uzņemto alkoholu. Visiem tas nenotiek vienādi. Ko ņemt vērā, izmantojot alkohola kalkulatoru?

 1. Rezultāts – vidējais rādītājs. Dators aprēķina tikai vidējos rezultātus. To mainīt var dažādi faktori, tostarp uzņemtais ūdens daudzums, veselības stāvoklis u.c.
 2. Jāizmanto, kad pastāv liela iespējamība, lai sēstos pie stūres. Piemēram, ja esi dzēris vīna vai šampanieša glāzi pusdienās, bet nepieciešams sēsties pie stūres vakarpusē, pastāv liela iespējamība, ka to darīt būs iespējams. Lai to pārbaudītu, var izmantot kalkulatoru, un tad rezultāts būs precīzāks. 
 3. Uzņemtais alkohola daudzums. Ar “aptuveni”, veicot aprēķinus, nepietiks. Nepieciešams precīzi zināt, cik esi izdzēris, jo tas būtiski ietekmē laiku, kad vari atkal sēsties pie auto stūres. 

Vislabāk, protams, sēsties pie auto stūres tikai pēc tik ilga laika, kad nav nepieciešams pārbaudīt sevi. Tomēr, ja vēlies aprēķināt alkohola daudzumu organismā, ienāc Aprekins.lv mājaslapā un atver sadaļu “Alkohola kalkulators”. Tur, ievadot visus parametrus, noskaidrosi gan promiļu skaitu, gan laiku, pēc kura asinīs, iespējams, neuzrādīsies alkohola klātbūtne.