Automašīnu krāsa

Automašīnas krāsa ir kaut kas vairāk, tā sākotnēji nosaka, vai pircējs to nopirks, bet šoreiz ne par pirkšanu. Krāsa palīdz pasargāt no korozijas, un tāpat kā viss pārējais automašīnas nozarē ir ievērojami uzlabojies.

Agrīnās automašīnas tika pārklātas ar krāsu uz eļļas bāzes, uzklātas ar otu. 1920. gados autoražotāji pārgāja uz nitrocelulozes laku un smidzināšanas pistoli uz šķīdinātāju bāzes. Tas bija milzīgs progress, taču, novecojot, krāsa bieži saplaisāja, un putnu izkārnījumi to varēja notraipīt. Pēc desmit gadiem daži autoražotāji sāka lietot alkīda emalju, kas izžuva ātrāk un līdz lakai nebija jāpulē, lai tā spīdētu.

Akrila krāsa, kas bija jāizcep, lai to nožūtu, un krāsas veidošanai bija nepieciešami vairāki slāņi, parādījās pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, savukārt poliuretāna emalja nonāca 1970. gados. Šīs apdares nebija tik izturīgas – it īpaši sarkana krāsa varētu oksidēties tik tālu, ka tas notraipītu jūsu roku, ja karstā dienā atbalstītos uz automašīnas, un 1980. gados autoražotāji sāka izmantot divpakāpju sistēmu bāzes slānis krāsas nodrošināšanai, ar spīdīgu, aizsargājošu caurspīdīgu polimēra pārklājumu virsū. Vides noteikumi 1990. gados radīja lielas pārmaiņas, un šķīdinātāju skaits tika samazināts par labu ūdens bāzes slānim.

Krāsas defekti, piemēram, skrāpējumi, virpuļi un hologrammas, ir noņemami, pulējot ar mašīnu. Mašīnu pulēšana ir atzīta krāsas korekcijas metode profesionāļiem, un aizvien vairāk amatieru entuziastu izmanto arī rokturi. Bet cik daudz ir zināms par krāsu korekcijas procesu un zinātni par krāsas uzklāšanas tehnoloģiju?

Pilnīgi vissvarīgākais visā procedūrā ir krāsas, tās sastāva, biezuma izpratne un galu galā zināšana, ar cik daudz jums jāspēlējas. Cik daudz tiek noņemts katru reizi, kad tiek veikts krāsas korekcijas process?

Uz automašīnas redzamās krāsas biezums tiek mērīts mikronos (µm), 1 mikrons ir ekvivalents milimetra tūkstošdaļai (1 / 1000mm). To veido trīs slāņi: gruntējums, pamatkrāsas pārklājums un caurspīdīgais mētelis (laka).

Visizplatītākās krāsas krāsas nepilnības rodas kā virpuļveida pēdas, dziļi sasmalcināti un skrāpējumi (parasti tiek iegūti mazgāšanas procesā), kodināšana, ko izraisa skābie lietus un kalcija karbonāta nogulsnes no vides un rūpniecības nokrišņiem, kā arī bufera pēdas, kas rodas sliktu mašīnu pulēšanas metožu rezultātā! Šos defektus vislabāk var redzēt, izmantojot augstas izejas apgaismojuma speciālistu aprīkojumu.

Kredītu salīdzināšanas portāls Netcredit.lv – ienāc un izvēlies apdomīgi!

Aizņēmumi mūsdienās ieņem lielu lomu dažādu cilvēku dzīvē. Pat tie, kuri līdz sīkākajām detaļām izplāno savu budžetu, var saskarties finansiālām grūtībām neplānotu tēriņu rezultātā. Bet ko darīt šādā situācijā un kā pieņemt pareizo lēmumu, izvēloties aizdevēju? Salīdzināšanas protāls Netcredit.lv ļauj iepazīties ar dažādiem kredītu veidiem un to priekšrocībām, kā arī salīdzināt aizdevējus pēc to nosacījumiem. Turpini lasīt un noskaidro, kādus kredītu veidus iespējams salīdzināt un vai iespējams kredīts ar sliktu kredītvēsturi!

Brīžos, kad ar personīgajiem iekrājumiem ir par maz, lai segtu konkrētus izdevumus, tiek apsvērts viens variants – ņemt kredītu. Kādi ir kredītu veidi un kā no tiem izvēlēties?

Netcredit.lv – iespēja izvēlēties piemērotāko!

Kredītu salīdzināšanas portāli ir noderīgi un praktiski, jo ļauj apskatīt dažādus piedāvājumus vienuviet. Ko iespējams izdarīt, izmantojot šīs mājaslapas palīdzību?

 1. Atrast informāciju par kredītdevējiem.
 2. Savienot kredītus.
 3. Uzzināt galveno informāciju par dažādiem kredītu veidiem.

Par kādiem kredītiem ir aprakstīts Netcredit.lv piedāvājumā?

Ātrie kredīti 

Ātrais kredīts ir īstermiņa aizdevums, kuru visbiežāk izvēlas cilvēki, kam nepieciešams ātri iegūt salīdzinoši mazu naudas summu. Kādas ir priekšrocības?

 • Šāda veida aizņēmums nepieprasa norādīt ķīlu, būtiski atvieglojot saņemšanas procesu.
 • Ātro kredītu var saņemt arī tad, ja Tu nestrādā, jo nav nepieciešams norādīt darba vietu.
 • Nereti kreditētāji piedāvā saņemt naudu savā kontā 5-10 minūšu laikā.

Patēriņa kredīti

Patēriņa kredīts ir ilgtermiņā atmaksājams kredīta veids, jo iespējams saņemt salīdzinoši lielāku naudas summu. Šim aizņēmuma veidam ir vairākas priekšrocības, piemēram:

 1. to iegūt ir ātri. Lielākoties ilgtermiņa aizņēmumu saņemšanas process ir garš un piņķerīgs, taču patēriņa kredīts ir tas aizņemuma veids, kura saņemšana ir salīdzinoši ātrs process – nepieciešams vien pieteikties pie aizdevēja, ko iespējams izdarīt arī internetā;
 2. to iegūt ir vienkārši. Ja pieteikumu iespējams nosūtīt no mājas, tiek atvieglots viss process. Tas nozīmē, ka nepieciešams vien dators vai telefons ar interneta pieslēgumu, lai Tavs pieteikums aizsniegtu aizdevēju un Tu naudu saņemtu pat neizejot no mājas;
 3. to iegūt ir izdevīgi. Nereti cilvēki nezina, ka kredīts ar sliktu kredītvēsturi ir iespējams arī ilgtermiņa aizdevumiem, īpaši patēriņa kredīta gadījumā. Ja aizdevējs uzskatīs, ka Tavi ikmēneša ienākumi ir pietiekami, lai segtu kredīta atmaksu, iespējams, Tu saņemsi plānoto naudas summu arī tad, ja Tava kredītvēsture agrāk tikusi sabojāta.

Auto kredīts 

Auto kredīts ir viens no veidiem, kā iegūt naudu jauna auto iegādei. Tas, salīdzinājumā ar auto līzingu, ir izdevīgāks, jo:

 • Nauda uzreiz tiek iedota klientam, un pēc tam, kad mašīna ir iegādāta, tā pieder pašam kredīta ņēmējam, nevis kredītiestādei;
 • Naudas summa, ko vēlies ieguldīt jauna auto pirkšanā, uzreiz var tikt saņemta.

Pēdējos mēnešos īpaši populāra kļuvusi arī kredītu apvienošana. Kas tas ir un ko par to atcerēties? 

Kredītu apvienošana

Vairāku kredītu apvienošana vienā var kalpot tikai neatliekamās situācijās, tādās kā, piemēram:

 • ja pēkšņi rodas būtiskas izmaiņas finanšu situācijā, un atmaksāt visus kredītus ir grūti tam paredzētajā termiņā;
 • ja pēc šādām problēmām iespējams normalizēt situāciju. Kredītu apvienošana ļaus apvienot visus kredītus, mēnesī atmaksājot mazāk nekā sākotnēji, kad nācās atmaksāt vairākus kredītus vienlaikus. 

Kredītu salīdzināšanas portāls Netcredit.lv ļauj pārbaudīt pieejamo informāciju un piedāvājumus pirms konkrēta aizņēmuma saņemšanas un kredītdevēja izvēlēšanās. Esi atbildīgs, izvēloties aizņēmumu, un rūpīgi izvērtē situāciju, lai, atmaksājot aizdevumu, nenāktos saskarties ar grūtībām! Ienāc Netcredit.lv un satiec savu īsto kredītdevēju!


Kā krāsot automašīnu – izejmateriāli, soļi un padomi

Ja automašīna ir profesionāli pārkrāsota, tā var būt ļoti dārga. Tomēr tuvākajam auto korpusam nav jādeleģē svaigs krāsu darbs vai pat vienkārša apkope, lai segtu un novērstu rūsu. Savu transportlīdzekļu pārkrāsošana var izklausīties kā biedējošu uzdevumu, bet tas ir tāds, kas atrodas jūsu izpratnē. Neatkarīgi no tā, vai jūs strādājat ar rūsas plankumiem, plankumiem vai vēlaties atjaunināt visu transportlīdzekļa izskatu, pareizie rīki un tīra darba telpa ir viss, kas nepieciešams, lai ietaupītu naudu un darītu to pats.

 

 

 

 

Pasākumi automašīnas krāsošanai

Tālāk ir sniegts ātrs pārskats par to, kā krāsot automašīnu:

 • Iegūstiet pareizas piegādes un sagatavojiet savu darbvietu.
 • Esiet informēti par rūsas plankumiem un veiciet atbilstošus pasākumus, lai to novērstu.
 • Nosakiet krāsas veidu, kuru izmantosiet.
 • Smilšu automašīnu.
 • Noslaukiet transportlīdzekli ar atšķaidītājiem, lai noņemtu putekļus un daļiņas.
 • Praktizējiet savu krāsu izsmidzināšanas tehniku.
 • Iedarbiniet transportlīdzekli.
 • Atkal smalciniet.
 • Uzklājiet līdz 3-4 kārtām virsmas.
 • Uz transportlīdzekļa uzklājiet laku.
 • Transportējiet transportlīdzekli ar buferi.
 • Katram solim, ko mēs tagad paskaidrosim, ir daudz vairāk.

Pirmais solis – Auto krāsošanas piederumi un sagatavošana

Savu transportlīdzekļu gleznošana ir laikietilpīga, tāpēc, lai pabeigtu uzdevumu, pārliecinieties, ka dažas dienas vai vairākas nedēļas nogales ir atlicis.

 • Sāciet ar savām piegādēm. Jums būs vajadzīgs 1200 un 2000 grit slapjš un sausais smilšpapīrs, darbināms slīpmašīna, maskēšanas lente un papīra izgatavošana (lai nepieļautu krāsošanu), smidzināšanas pistole, gaisa kompresors, krāsu atšķaidītāji, gruntis, akrila pārklājums, lakas lakas un buferis. Jums būs nepieciešamas arī sejas maskas un aizsargbrilles.
 • Krāsas daudzums, kas jums būs nepieciešams, mainīsies atkarībā no automobiļa izmēra un transportlīdzekļa platības, kas prasa krāsu.
 • Parasti maziem un vidējiem automobiļiem ieteicams izmantot 1 galonu gruntskrāsu, 3 galonu virsējo pārklājumu un 2-3 galonu tīras mētelis.
 • Lielākiem transportlīdzekļiem izmantojiet 1 ½ galonu gruntskrāsas, 4 galonu virsmas pārklājumu un 3-4 galonu skaidru apvalku.
 • Pārkrāsojot laukumus tādā pašā krāsā kā esošais krāsu darbs, krāsu krāsu saskaņojiet, atrodot krāsu kodu, kas parasti atrodas uz transportlīdzekļa atbilstības plāksnes, un ņemiet šo informāciju auto veikalā.

Sagatavojiet darbvietu

 • Ir svarīgi nodrošināt, lai jums būtu tīra darba vieta, kurā nav putekļu un netīrumu. Apvalks, kas aprīkots ar putekļu nosūcēju, būtu lieliski, bet, pārliecinoties, ka putekļainas vietas ap jūsu krāsošanas staciju ir iztīrītas un rūpīgi izšļakstītas, palīdzēs novērst plankumus. Ideāls risinājums būtu šim uzdevumam paredzēta krāsošanas kabīne.
 • Ja jums būs jāstrādā ārpusē, pārliecinieties, ka laika apstākļi veicinās glezniecību un ka jūs nedarbosies zem kokiem vai kaut kas cits, kas varētu nokrist atkritumus uz automašīnas.
 • Vairākas norādes – lietas, kas jāievēro.
 • Pirms sākat transportlīdzekļa krāsošanas procesu, pārbaudiet, vai esat pareizi apstrādājis jebkādus rūsus punktus. Labākais veids, kā izvairīties no iespējamās rūsas, ir saglabāt automašīnu aptvertajā garāžā, bet dažreiz tas nav iespējams. Pirms krāsošanas vieglo rūsu var izlīdzināt, bet smagāku rūsu būs nepieciešams apstrādāt un noslēgt ar rūsas pārveidotāja ierīci, lai novērstu krāsu izplatīšanos, pirms turpināt darbu.
 • Nosakiet, kāda veida krāsu lietosiet. Parasti ir divi krāsu veidi, no kuriem izvēlēties – Ūdens un Solventborne. Šķīdinātāja krāsas ir tradicionālā tipa un satur šķīdinātāja pamatu, piemēram, laku, emalju vai uretānu. Tādējādi šis veids parasti ved vairāk gaistošus organiskos savienojumus nekā ūdenī, padarot pēdējo par aizvien populārāku un videi draudzīgāku iespēju. Automobiļu krāsas ir īpaši paredzētas izmantošanai transportlīdzekļos, un nevajadzētu izmantot jebkura cita veida krāsas.
 • Lai iegūtu vairāk informācijas, apmeklējiet mūsu automobiļu krāsu tipu lapu.

Darba sākšana

 • Slīpēšana būs nākamais svarīgais solis. Ja vēlaties, jūs varat smiltis uz tukša metāla, bet tas nav pilnīgi nepieciešams. Vienkārši pārliecinieties, vai esat pienācīgi pagatavojis smalku smiltis (līdz 2 stundām vienā panelī) un pabeidziet ar slapju un sausu smilšpapīru, lai pārliecinātos, ka esat gleznojis gludu, līdzenu virsmu, lai piesaistītos.
 • Smilts apļveida kustībās, lai nodrošinātu pēc iespējas virsmu. Iespējams, jums ar rokām būs jānotiek smilšu stūriem un citām grūti sasniedzamām vietām.
 • Kad slīpēšana ir pabeigta, noslaukiet savu transportlīdzekli ar atšķaidītājiem, izmantojot tīru lupatu, lai noņemtu putekļus, un ļaujiet visiem atlikumiem pilnībā izžūt pirms krāsošanas.
 • Ja plānojat tikai krāsot automašīnu ārpusē, maskējiet tās vietas, kuras nevēlaties krāsot. Ja jūs plānojat uzvilkt visu automašīnu (iekštelpu un ārpusi), jums var būt nepieciešams doties tik tālu, cik jūs esat noņēmis dzinēju. Iekšējās durvju palodzes un dzinēja nodalījums darbam piešķirs vairāk krāsu stundu, bet, ja jūs mēģināt būt pēc iespējas pilnīgāks, jums būs jāsagatavo katru collu, kas varētu būt krāsota.

Transportlīdzekļa gruntēšana

 • Drošība nāk vispirms. Pārliecinieties, ka esat valkājis sejas masku un aizsargbrilles, lai izvairītos no krāsas nokļūšanas acīs vai plaušās.
 • Vispirms izmantojiet smidzināšanas tehniku. Izmantojot metāllūžņu gabalu, turiet smidzināšanas pistoli apmēram 6 collu attālumā no virsmas. Izsmidziniet no sāniem uz otru nepārtrauktā kustībā, piespiežot sprūdu tikai tad, kad pārvietojat pistoli, pretējā gadījumā krāsa būs nevienmērīga un blobby. Kad esat ērti, jūs varat uzklāt vienmērīgu, vienmērīgu mēteli, ir pienācis laiks pāriet uz gruntēšanu.
 • Lai sāktu savu automašīnu, jums būs nepieciešams sajaukt savu gruntējumu ar atšķaidītājiem atkarībā no krāsojuma virzieniem. Summas mainīsies atkarībā no izvēlētā krāsas veida.
 • Sāciet iegremdēt transportlīdzekli, izsmidzinot to no jumta. Vienmērīgi, lai pārklātu visu virsmu, būs nepieciešami 2-3 kārtas, un uz grīdas tiks atzīmēti gruntēšanas sacietēšanas laiki. Katrs grunts slānis uz katras paneļa aizņems aptuveni 10 minūtes un no 20 minūtēm līdz stundai, lai izārstētu.
 • Pirms turpināt nākamo soli, ļaujiet gruntim pilnībā izžūt starp katru apvalku.
 • Kad esat pilnībā gruntēts, pirms krāsošanas būs jāpārplāno transportlīdzeklis, lai samazinātu pulverveida efektu un atgūtu gludu, vienmērīgu virsmu. Izmantojiet 2000 grit smilšpapīru un pēc tam noslaukiet automašīnu ar atšķaidītājiem un tīru lupatu. Esiet uzmanīgi, lai neizmantotu pārāk daudz plānākas, jo tas var pilnībā noņemt grunti, nevis kaut ko, ko jūs mēģināt sasniegt.
 • Notīriet smidzināšanas pistoli un vēlreiz ņemiet laiku, lai nodrošinātu to, ka tās vietas, uz kurām nevēlaties krāsot, ir nosegtas. Ja nepieciešams, sakārtojiet savu darba zonu.

Automašīnas krāsošana

 • Samaziniet virsējo pārklājumu ar plānāku, tāpat kā gruntējumu. Ieteicamās proporcijas būs krāsas aizmugurē.
  Uzklājiet pārklājumu, izmantojot tādas pašas metodes kā grunts. Krāsošanas un sacietēšanas laiki arī būs diezgan līdzīgi gruntskrāsai, ņemot aptuveni 10 minūtes, lai katrs panelis nokrāsotu un 20 minūtes līdz stundai izārstētu. Tāpat kā gruntim, ļauj krāsai rūpīgi izžūt starp katru apvalku.
 • Uzklājiet līdz 3-4 krāsas slāņiem vai arī, ja jūsu piederumi ir pieejami. Ja jūs izsīksiet ap kaklu, jums būs nepieciešams iegūt vairāk, lai nodrošinātu pienācīgu pārklājumu un vienmērīgu mēteli.
 • Pirms pēdējās caurlaides pabeigšanas ar virsējo pārklājumu noslaukiet automašīnu un noņemiet jebkādus pulverveida atlikumus, kas var būt uzbūvēti ar 2000 smiltīm. Noslaukiet automašīnu vēlreiz ar tīru lupatu.

Jūsu transportlīdzekļa lakošana

 • Atkārtojiet krāsojumu / gruntēšanas soļus ar laku, pārklājot ar 1-2 kārtām.
 • Kamēr dzidrs segums joprojām ir slapjš, noņemiet jebkādas maskēšanas vietas no krāsotām vietām. Esiet piesardzīgi, lai izvairītos no caurspīdīga apmatojuma vai tajā iestrēguma.
 • Ļaujiet lakai sacietēt ieteicamajā laikā. Pēc izžūšanas pārbaudiet, vai transportlīdzeklis nav bojāts. Noslīpējiet tos viegli un respirējiet.
  Uzbūvējiet savu automašīnu ar buferi, pārliecinoties, ka nepaliekat vienā vietā pārāk ilgi, jo tas var sadedzināt krāsu.

Kad esat pabeidzis

Dažreiz, neskatoties uz pasākumiem, ko esat veikuši, lai odrošinātu vienmērīgāko krāsu darbu, joprojām var rasties plankumi un kļūdas. To, vai krāsa nožūst nevienmērīgā veidā, ir krāsu nesakritība vai asiņošana, tās var noteikt. Lai palīdzētu jums novērst un atrisināt kādu no šiem jautājumiem, šeit ir 5 kopīgas automobiļu krāsu problēmas un to novēršana.

Automašīnas krāsošanai nav jābūt stresa, uzvilktam procesam. Vienkārši nodrošinot kvalitatīvu produktu iegādi, pareizos instrumentus un tīru, putekļu brīvu darbvietu, jūs varat sasniegt profesionāla līmeņa auto krāsošanas darbu mājās. Apmeklējiet mūsu vietni, lai iegūtu vairāk padomu, rīkus, produktus un kaut kas cits, kas jums būs nepieciešams, lai darbu izdarītu pareizi.

9 padomi, kā lēti noīrēt auto

Dažreiz jums vienkārši ir nepieciešams komplekts riteņiem. Bet kas grib maksāt 45 USD dienā vai vairāk nomas automašīnā?

Labās ziņas: tev nav. Šie deviņi triki palīdzēs jums iegādāties lētu nomas automašīnu un ietaupīt naudu nākamajā ceļa braucienā, neatkarīgi no tā, vai tā ir ātra brīvdienu bezdarba vai starppilsētu odisese.


1. Izlaist lidostu

Protams, iznomājot lidostā, ir ērti, kad peldat jaunā pilsētā. Bet šī ērtība var būt piemaksa, pateicoties lidostu piemaksām.

Mēs pārbaudījām likmes martā, lai apskatītu piemiņas dienas vizīti Portlandā, Oregonā. Uzņēmējdarbības noma no uzņēmuma ir 15 ASV dolāri dienā, ja jūs to paņemat no pilsētas centra. Tāda pati automašīna ir vairāk nekā 38 dolāri dienā, ja lidostā atradīsit to. Plus, jūs maksājat 6 USD par dienu “Klienta mehānisma maksājums” un 10% “Koncesijas atmaksāšanas maksa”, lai iznomātu lidostā.

Viss teicis, jūs ietaupāt apmēram 110 ASV dolāru salīdzinājumā ar jūsu trīs dienu nedēļas nogali Portlandā, vienkārši iznomājot no lidostas. Tomēr tas tā nav katrā pilsētā. Čikāgas O’Hare starptautiskajā lidostā jūs samaksāsiet gandrīz tādu pašu cenu, kā jūs atradīsiet ārpus lidostas atrašanās vietas.

Iznomā vietu nomas vietās pilsētā un salīdziniet to ar to, ko jūs varat saņemt lidostā. Ja iznomājat atrašanās vietā, kas atrodas prom no lidostas, pārliecinieties, ka jūs maināt taksometra vai Lyft izmaksas no jūsu nomas vietas un no tās. Ņemiet vērā laiku, kas pazudis satiksmē pilsētā, piemēram, Čikāgā.

2. Veikt apkārt

Apskatiet vietnes, piemēram, Kayak, Priceline, Cheapcarrental.com un pat Costco vai AAA, lai salīdzinātu savas iespējas un sašaurinātu labāko darījumu.

Pēc tam dodieties tieši uz automašīnu nomas kompānijas vietni. Varat atrast vēl straujāku atlaidi, jo īpaši ar opcijām “Pavadīt tagad”. Vienkārši paturiet prātā, ka iepriekš apmaksātās īres maksas parasti nav atmaksājamas.

Pat pēc grāmatas saglabājiet iepirkšanos. Ja jūs neesat rezervējis neatmaksājamu īres maksu, varat atcelt rezervāciju, ja atrodat labāku cenu.


3. Apsveriet budžeta nomas maksu

Uzņēmējdarbība, Herts un Budžets nav vienīgie tērpi pilsētā. Atlaides zīmoliem, piemēram, Advantage, Payless, Thrifty un Dollar Rental, arī konkurē jūsu biznesā, bieži vien ar zemākām likmēm nekā lielās nomas kompānijas.

Konkrētā dienā mūsu pētījumi parādīja, ka zemākā cena par Advantage, Dollar un tamlīdzīgiem izdevumiem ir bijusi vismaz par 5 ASV dolāriem lētāka nekā lētākais prēmiju zīmolu noma atkarībā no pilsētas. Šie ietaupījumi reizinās ilgākos braucienos.


4. Sakaru dalībnieku izmantošana

Vai esat dalībnieks Costco? Izmantojiet to, lai ietaupītu naudu nākamajā nomas automašīnā.

“Es uzskatu, ka Costco konsekventi pārspēj pilnu tiešsaistes automašīnu nomas maksu tiešsaistes ceļojumu aģentūrās,” saka Clem Bason, ceļojumu mājas lapas goSEEK.com izpilddirektors un agrāk Hotwire.com vadītājs.

Papildu bonuss: jūs bieži varat pievienot draiveri bez maksas.

AAA biedri ir vēl viens lielisks naudas taupīšanas rīks.

“Tie piedāvā attiecīgi 8% un 10% ietaupījumu dolāros un taupīgajā veidā,” saka Bason, norādot, ka šie pārvadātāji bieži vien piedāvā visrentablākās nomas maksas. “Iegādājoties papildu 8 vai 10% no vislētākajām iespējām, tas var radīt atšķirības un izraisīt AAA dažreiz pārspēt Costco par cenu.”

Bieži lidojošās programmas arī piedāvā atlaides nomas automašīnām. American Airlines, piemēram, piedāvā AAdvantage dalībniekiem 35% no budžeta un Avis, bet jums ir nepieciešams iznomāt no lidostas.


5. Izvēlēties ekonomiku

Ekonomiskās automašīnas parasti ir vislētākās, un tādēļ tās, visticamāk, tiks rezervētas. Jūs to varat izmantot jūsu labā, saka Brett Graff, ģimenes finanses eksperts un sindicētās slejas “Home Economist” autors.

“Iznomājot automašīnu, es rezervē mazāko, pieejamāko transportlīdzekli, kas ir iespējams, zinot, ka ir iespēja, ka tas nebūs uz partijas, un es saņemšu jaunināšanu,” saka Graffs.

Vienkārši nemeklējiet kaut ko, kas jūsu pusei ir pārāk mazs, vai arī jūs varētu būt iestrēdzis pieci cilvēki, kā arī bagāža divu durvju kupejā. Vai ne tieši tas mājīgais brīvdienu jums bija prātā?


6. Pieskarieties vienam vadītājam

Lielākā daļa no automašīnu nomas uzņēmumiem maksās jums ikdienas maksu, lai pievienotu papildu vadītājam. Šī maksa parasti ir 12 ASV dolāri dienā ar uzņēmumu un nomas automašīnu nomas maksu un 13 ASV dolāri dienā ar budžetu un Avis, taču var atšķirties atkarībā no atrašanās vietas.

Tomēr ir veidi, kā izvairīties no maksas. Daži uzņēmumi, piemēram, uzņēmums, atceļ papildu vadītāja atlīdzību laulātajam vai vietējam partnerim, bet abiem jums ir jābūt vienai un tai pašai adresei jūsu vadītāja apliecībās. Citi, tostarp valsts, atceļ samaksu par laulātajiem, partneriem un tuvākajiem ģimenes locekļiem, ja jūs piesakāties dalībai savā programmā.

Budžetā tiks atcelta samaksa par kolēģiem, kuri ceļo kopā, kamēr viņi iznomā saskaņā ar viņu darba devēja uzņēmuma kontu.

Jūs varat arī piesaistīt citas biedri, piemēram, USAA, AARP, AAA vai Costco, lai iegūtu bezmaksas papildu vadītāju ar izvēlētām nomas automašīnu kompānijām.

7. Gaidiet ekstras

Iznomātāji maksā lielāku naudu, ja viņi pārdod jums papildu priekšrocības, piemēram, apdrošināšana, palīdzība ceļā, satelīta radio un GPS navigācija. Jūs ietaupīsiet naudu, ja jūs izturēsities pret viņu spiel.
Apdrošināšana

Ja jums ir automašīna, jūsu galvenā apdrošināšana, iespējams, sedz jūs, kad iznomāt automašīnu. Atsegtie tūkstošgadīgie gadi: lai jūsu vecāki pievienotu jūs vadītājam viņu apdrošināšanai. Ja jums ir labs braukšanas ieraksts, tas, visticamāk, netiks maksāts par papildus.

Daudzas kredītkartes ietver arī pamata apdrošināšanas segumu, ja izmantojat karti, lai samaksātu par savu nomu. Tātad jūs varat izlaist to un ietaupīt līdz 30 $ dienā. Dažas kartes pat piedāvā plašāku pārklājumu.

Iznomāt ārzemēs? Iespējams, jums būs jāiegādājas apdrošināšana, pat ja jums ir nodrošinājums ar galveno auto apdrošināšanu un / vai jūsu kredītkarti. Piemērs: Kostarika. Veidojiet to savā budžetā.
Navigācija

Garmin ierīce vai līdzīga GPS navigācijas ierīce darbosies jums 15 USD dienā vai vairāk. Izmantojiet navigācijas sistēmu, kuru transportējat savā kabatā, un ietaupiet naudu par gāzi.

“Kāpēc iznomāt GPS, kad tālrunī jūs varat izmantot Waze vai Google Maps?”, Teica Michael Goldman, AutoRentals.com prezidents.

Ja esat ārzemēs, plānojiet savu maršrutu pirms laika un norādiet lejupielādes norādījumus, kad esat izveidojis savienojumu ar Wi-Fi. Vai arī dodieties uz veco skolu un uzņemiet papīra karti.
Toll transponders

Iznomāšanas automobiļu uzņēmumi maksā par transpondera maksu par katru dienu, ko maksā papildus jebkurai ceļa nodevai. Kaut arī nodevas ir neizbēgamas, ir lētāki veidi, kā to izdarīt.

“Dienvidfloridas populārajā brīvdienu galamērķī auto nomas uzņēmumi bieži maksā SunPass 25 dolārus dienā, neatkarīgi no tā, vai jūs to lietojat vai nē,” saka Goldman of AutoRentals.com. “Tā vietā iegādājieties Floridas SunPass par 19,99 ASV dolāriem CVS Aptieku veikalos, Walgreens un Publix Super Markets visā Dienvidfloridā un samaksājiet tikai par to, ko izmantojat.”
Mašīnas sēdeklis

Tas var būt neizbēgami. Galu galā, jūsu bērna drošība ir svarīgāka par dažu dolāru ietaupīšanu.

Bet, ja jums ir draugi, kur jūs ceļojat, izmantojiet viņu tīklu, lai atrastu automašīnu sēdekli, ko izmantot brauciena laikā. Tas ietaupīs jums 10 USD vai vairāk dienā.


8. Cena ar priekšapmaksas gāzi

Parasti vislabāk ir izlaist degvielas piegādes pakalpojumu, taču reizēm nomas uzņēmumi piedāvā konkurētspējīgas degvielas cenas. Jūs nezināt, ko nomas auto kompānija iekasē, kamēr ieradīsieties, tāpēc veiciet savu pētījumu pirms laika.

Izmantojiet vietni, piemēram, GasBuddy, lai aptvertu tuvumā esošās degvielas uzpildes stacijas un pašreizējās degvielas cenas, tādējādi jūs varat salīdzināt ar nomas automašīnas uzņēmumu piedāvātajām cenām. Arī faktors, cik tas iespējams, jums būs tuvu tukša tvertne pēc atgriešanās.

Īsās dienas vai nedēļas nogales ceļojumā, pirms atgriešanās automašīnā, jums var būt nepieciešams pārcelt tvertni. Ilgāki braucieni var ļaut jums iekrist dūmos un ietaupīt dažus dolārus, kā jūs to darāt.


9. Staigāt vai braukt

Kaut arī šie padomi palīdzēs jums iegūt lētu nomas automašīnu, ir vēl viens drošs veids, kā ietaupīt: izlaist nomas pavisam. Lielākajā daļā lielāko pilsētu ir gājēji pilsētas centri un plaši sabiedriskā transporta tīkli, nemaz nerunājot par taksometru un zvanu veikšanu.

Vajadzīga automašīna pāris stundām? Pārbaudiet Zipcar vai Enterprise CarShare. Abi darbojas vairāk nekā 20 pilsētās un piedāvā maksu par cenu, kas ir mazāka par 5 ASV dolāriem par stundu, un maksā par gāzi. Lai gan iepriekš plānojiet, jo abiem nepieciešama dalība. Pretējā gadījumā, ja iespējams, varat ietaupīt satiksmes problēmu un bieži vien dārgus stāvvietu tarifus, kā arī nopirkt sev nedēļas nogales metro pietu.